Ilgą laiką išskirtiniu prabangos elementu laikyti sensoriniai maišytuvai šiandien tampa praktiška namų įranga, efektyviai taupančia vandenį, pinigus ir laiką. Rinkai pristatyti sensoriniai vandens maišytuvai, visų pirma, buvo montuojami viešbučiuose, restoranuose ir kitose viešosiose erdvėse, spręsdami higienos, funkcionalumo ir patogumo klausimus. Netrukus išmanieji įrenginiai buvo pradėti montuoti ir gyvenamuosiuose namuose, įvertintus jų tvarumo, ekonomiškumo ir patogumo kriterijus.
Kodėl mums reikalingas sensorinis valdymas?
Kalbėti apie vieną konkretų sensorinės įrangos pranašumą yra gana sudėtingas diskusijų objektas – tiesa tai, kad šie išmanieji įrenginiai iš esmės išsprendė vandens taupymo, tvarumo, ekonomiškumo, higienos ir komforto / laiko planavimo klausimus. Skaičiuojama, kad vidutiniškai 4 asmenų šeima per dieną atsuka ir užsuka čiaupą apie 90 kartų (plaunant maisto produktus ar indus, prausiant veidą, rankas ir pan.). Naudojant įprastą įrangą, kiekvieną kartą tenka laukti, kol atbėgs tinkamos temperatūros vanduo, jį reikia reguliuoti ir nustatyti pagal individualius pageidavimus. Kartais bėgantis vanduo paliekamas kur kam ilgesniam laikui nei reikėtų, todėl čia ypatingai svarbus ekonomiškumo klausimas. Negalima pamiršti ir to, kad nuolatinis rankenos lietimas yra nehigieniškas sprendimas, leidžiantis plisti virusams ir bakterijoms.
1. TAUPYKITE SAVO LAIKĄ IR PINIGUS
Pageidaujamos srovės ir temperatūros vandenį sensorinis maišytuvas pradeda tiekti iškart, vos tik yra aktyvuojami maišytuvo jutikliai. Kitaip sakant, šie maišytuvai išsiskiria aukštais ekonomiškumo rodikliais ir leidžia taupyti ne tik vandens ir energijos sąnaudas, bet ir mūsų laiką. Tekančio vandens temperatūra gali būti lengvai keičiama, naudojantis specialiu valdymo blokeliu. Kasdieniam naudojimui „Vilpros“ specialistai rekomenduoja nustatyti kūno temperatūros ar kiek vėsesnį vandenį, – tai universalus sprendimas, tinkantis daugeliui situacijų ir leidžiantis pastebimai apkarpyti vandens šildymo sąnaudas.
Tradiciniai vandens maišytuvai paprastai išleidžia apie 10–15 litrų vandens per minutę, tuo tarpu sensorinė įranga – vos 5–6 litrus. Kadangi šie čiaupai suprojektuoti tiekti tolygų vandens srautą, o jų snapelyje yra specialios apsaugos nuo vandens pratekėjimo ir varvėjimo, pasiekiami itin aukšti ekonomiškumo rodikliai (atkreipkite dėmesį, kad varvantis čiaupas gali sunaudoti net iki 1 litro vandens per valandą).
2. SKIRKITE DAUGIAU DĖMESIO APLINKOSAUGAI
Skaičiuojama, kad virtuvėje ir vonios kambaryje sumontavus jutiklinę įrangą, vidutiniškai sutaupoma apie 30–50 proc. kasdienėje buityje naudojamo vandens. Šis rodiklis atlieka svarbų vaidmenį ne tik ekonomiškumo, bet ir aplinkosaugos klausimais. Klimato kaita, gyventojų skaičiaus augimas ir besaikis gamtos išteklių naudojimas tampa opia problema, neišvengiamai atkreipiančia viso pasaulio dėmesį. Vanduo yra vienas vertingiausių žmonijos turimų išteklių, todėl jo taupymas yra svarbi kiekvieno mūsų pareiga, prisidedanti prie tvarumo idėjų stiprinimo.
Santechninės įrangos gamintojai, suvokdami besikeičiančius gyventojų poreikius, nuolatos ieško inovatyvių sprendimų, padedančių gerinti buitį, efektyviai taupyti išlaidas ir vandens resursus. Vienas didžiausių ir visame pasaulyje lyderiaujančių gamintojų ir tiekėjų – „Grohe“ – yra viešai įsipareigojęs taupyti vertingus gamtos išteklius ir savo pirkėjams siūlyti tvarius sprendimus. Vokietijoje įkurta bendrovė neseniai pristatė „EcoJoy®“ technologiją, leidžiančią sutaupyti iki 50 % vandens resursų. Sensorinių „Grohe“ vandens maišytuvų srautas siekia apie 5 l/min. Maišytuvų paviršiai, padengti „GROHE StarLight®“ chromuota danga, yra atsparūs nešvarumams, braižymui ir, net ir naudojami daugelį metų, išlaiko puikų estetinį vaizdą ir nepraranda pirminio savo blizgesio. Šių maišytuvų sukimo spindulys yra itin platus, todėl temperatūros reguliavimas pasižymi lengvu ir patogiu valdymu.
3. UŽTIKRINKITE MAKSIMALIĄ HIGIENĄ IR ŠVARĄ
Nepriekaištinga namų higiena ir švara tapo ypatingai svarbiu klausimu pasaulį užvaldžiusios pandemijos metu. Bekontaktė, jutiklinė įranga yra vienas universaliausių sprendimų, padedančių sumažinti mikrobų plitimą vonios kambaryje ir virtuvėje, kadangi sensorinių įrenginių naudojimosi metu nėra būtinybės tiesiogiai su jais kontaktuoti. Apsaugodami gyventojus nuo bakterijų ir kryžminės taršos plitimo, sensoriniai vandens maišytuvai tuo pačiu prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo ir leidžia išvengti ant maišytuvo matomų pirštų žymių ar vandens lašų. Tai itin aktualu virtuvėje, kai gamindami maistą maišytuvą liečiame purvinomis rankomis, tokiu būdu išpurvindami ne tik jį patį, bet ir visą plautuvę. Tuo pačiu, užtikrindami tolygios srovės vandens tiekimą, sensoriniai vandens maišytuvai efektyviai apsaugo maisto gaminimo zoną nuo trykštančių purslų.
4. ĮVERTINKITE FUNKCIONALUMĄ
Sensoriniai vandens maišytuvai yra nepriekaištingos estetikos ir funkcionalumo derinys, atitinkantis išrankiausių klientų lūkesčius. Inovatyvių technologijų diegimas leidžia kalbėti apie praktiškos įrangos pritaikymą individualioje buityje. Vienas populiariausių pasirinkimų tarpautinėje rinkoje – Čekijos gamintojo „Sanela“ įranga, naudojama komercinėse, visuomeninėse ir privačiose įstaigose ir šiuo metu vis aktyviau diegiama privačiame sektoriuje. Tai griežtus higienos ir kokybės standartus atitinkantys maišytuvai, skirti šalto ir šilto vandens padavimui. Įranga reaguoja į rankos buvimą veikimo zonoje ir užtikrina momentinį vandens paleidimą. Reguliuojama automatinė vandens išjungimo funkcija sustabdo vandenį per 0,25–7,75 sek. nuo rankų patraukimo. Viešajame sektoriuje montuojama įranga automatiškai sustabdo vandens tiekimą po 5 minučių nepertraukiamo tekėjimo, tokiu būdu efektyviai taupydama naudojamus išteklius.
Lietuvoje ypatingai vertinami Suomijos gamintojo „Oras“ jutikliniai vandens maišytuvai, užtikrinantys tylų ir efektyvų veikimą įvairiomis darbo sąlygomis. Priklausomai nuo individualių poreikių, galima rinktis baterija ir iš tinklo maitinamus maišytuvus arba hibridinius modelius, derinančius sensorinių ir tradicinių maišytuvų privalumus. Lengvai reguliuojama temperatūra leidžia nustatyti pageidaujamas komforto sąlygas, o temperatūros „displėjus“ įspėja apie karštą vandenį. Dėl patentuotos PSD technologijos sensorinių maišytuvų jutiklis užtikrina tikslią įrangos reakciją į rankas su minimalia paklaida.
5. KURKITE SAVO NAMŲ INTERJERĄ
Plačios sensorinių maišytuvų dizaino galimybės leidžia juos pritaikyti tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Nors maišytuvų formų, dydžių, spalvų pasirinkimas yra itin didelis, populiariausiųjų gretose išlieka nerūdijančio plieno korpusas, derinantis nepriekaištingos estetikos ir amžinos eksploatacijos savybes. Nerūdijantis plienas yra išskirtinai atsparus valikliams, rūdims, korozijai ir kitiems pažeidimams. Dėl savo universalumo ši medžiaga dera beveik visose virtuvėse ir vonios kambariuose, nereikalauja sudėtingos priežiūros ir leidžia džiaugtis nepriekaištinga įrangos eksploatacija ilgus metus.
Klasikinis maišytuvų dizainas išlieka nepavaldus laiko diktuojamoms madoms, tačiau šiuo metu pirkėjų dėmesio sulaukia ir griežtų linijų maišytuvai, pabrėžiantys minimalistinio interjero rafinuotumą. Populiarėja ir aptakesnių, banguojančių formų maišytuvai, kuriantys prabangos įspūdį. Spalvų paletėje dominuoja klasikinė chromo spalva. Tiesa, čia daug dėmesio sulaukia ir elegantiška juoda, šviesesni bei tamsesni pilkos tonai. Vis daugiau gamintojų siūlo spalvotus maišytuvus, tampančius išskirtiniu interjero akcentu, vis dėlto, minėtasis sprendimas laikomas subtiliu prieskoniu, tinkančiu ne visur ir ne visada, todėl originalūs dizaino sprendimai montuojami sąlyginai retai.
Lengvas įrangos montavimas
Sensoriniai vandens maišytuvai turi specialius infraraudonųjų spindulių jutiklius, kurie pajutę šalia esančias rankas automatiškai įjungia vandens tiekimą. Vandens temperatūrą, srovės stiprumą, vandens tiekimo laiką galima nustatyti iš anksto, naudojantis specialia valdymo rankenėle ar svirtimi. Sensoriniai vandens maišytuvai išsiskiria itin patogiu pajungimu – daugelis modelių gali būti pritaikomi praktiškai visoms plautuvėms, todėl nereikia atskirai perdarinėti vandentiekio. Visi elektroniniai maišytuvo komponentai yra gerai apsaugoti nuo drėgmės, paprastai montuojami atskiroje, nuo akių paslėptoje dėžėje. Kai kurie jutikliniai vandens maišytuvai naudoja baterijas, todėl jiems nereikalingas elektros įvadas. Tiesa, kadangi sensoriniai vandens maišytuvai turi infraraudonųjų spindulių jutiklį, atsispindintys paviršiai gali apsunkinti įrangos veikimą. Siekiant išvengti galimų nepatogumų, montuojant vandens maišytuvą, reikėtų įsitikinti, kad prieš jutiklį nebus veidrodinių ar poliruotų chromuotos apdailos paviršių.
Turite klausimų? Susisiekite su „Vilpros“ komanda!
Sensorinių vandens maišytuvų privalumai skirti kasdienės buities palengvinimui, maksimaliam komfortui ir patogumui, ir nors, lyginant su tradiciniais maišytuvų modeliais, jutiklinė įranga kainuoja brangiau, nereikėtų pamiršti ilgalaikės technologijos vertės – sensorinė įranga taupo vandeniui skirtas išlaidas ir kuria ilgalaikę vertę. UAB „Vilpra“ siūlo tarptautinėje rinkoje gerai žinomų gamintojų – „Oras“, „Grohe“, „Sanela“ ir kt. – maišytuvus, kurie paspartina maisto ruošą ir kasdienės higienos procedūras, apsaugo nuo papildomų valymo darbų, taupo vandenį ir energijos išteklius.
Siekdama realizuoti individualius pirkėjų lūkesčius, „Vilpra“ kviečia rinktis iš plačios įrangos pasiūlos buitiniam naudojimui, komerciniam ir viešajam sektoriui. Beveik neribojamos dizaino galimybės užtikrina lengvą maišytuvų pritaikymą prie individualių interjero sprendimų, maišytuvai gali būti montuojami tiek didesnėje, tiek mažesnėje aplinkoje. Jei turėtumėte klausimų dėl įrangos pasirinkimo, pritaikymo ar eksploatacijos, kviečiame kreiptis į mūsų komandą! Susisiekite su mumis telefonu, elektroniniu paštu arba atvykite į jums artimiausią „Vilpros“ saloną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Utenoje.