Bet kokia įranga, skirta darbui su vandeniu, privalo atitikti aukštus kokybės reikalavimus, užtikrinti patikimą ir ilgaamžę eksploataciją. Kitaip sakant, vandens šildytuvai (boileriai) turi būti itin atsparūs ir patikimi. Tinkamo šildytuvo pasirinkimas reikalauja žinių ir patirties, todėl visuomet rekomenduojame kreiptis į patyrusią „Vilpros“ komandą, galinčią suteikti išsamias konsultacijas ir padėti susigaudyti gausioje vandens šildytuvų pasiūloje. Vienas iš dažniausių pirkėjų pasirinkimų šiuo metu – kombinuoti vandens šildytuvai, kurie elektriniais kaitinimo elementais arba vidiniu šilumokaičiu šildo vandenį, esantį talpykloje. Tokio tipo įrenginiai yra funkcionalūs, paprastai valdomi ir greitai pašildo vandenį. Jie gali būti sujungti su katilu, saulės kolektoriumi ar kitu šildymo mazgu.
Kas yra kombinuoti vandens šildytuvai ir koks jų veikimo principas?
Įranga, skirta karšto vandens ruošimui, gali būti labai įvairi, skirtis savo techninėmis savybėmis ir funkcionalumu. Kombinuoti vandens šildytuvai, visų pirma, vertinami dėl to, kad suteikia galimybę vandenį šildyti tiek elektra, tiek šilumokaičiu. Kombinuotus vandens šildytuvus galima sujungti su kitais namo šildymo mazgais, pvz., šilumos siurbliu, dujiniu katilu, saulės kolektoriumi ir kt. Su šildymo mazgu vandens šildytuvai sujungiami boilerio rezervuaro viduje. Šiuo metu rinkoje siūlomi tiek vertikalūs, tiek horizontalūs šildytuvai – pasirinkimas turėtų priklausyti nuo to, į kokią patalpą statysite boilerį ir kokios talpos įranga jums reikalinga. Dėl savo universalumo, lengvo pritaikymo ir patvarumo, kombinuoti šildytuvai ypatingai rekomenduojami gyvenamiesiems ir kotedžo tipo namams.
Kombinuoti vandens šildytuvai viduje turi papildomai sumontuotą spiralinį vamzdį ar gyvatuką karštam termofikaciniam vandeniui, kuris yra vadinamas šilumokaičiu. Paprastai šildymo sezono metu vandens šildytuvo vanduo yra šildomas tokiu pat būdu, kokiu yra šildomas ir visas namas, o vasaros metu – elektra. Tai užtikrina efektyvų ir išlaidas tausojantį šildymo sprendimą, kas lemia kombinuotų vandens šildytuvų populiarumą, ypatingai individualiuose namuose su autonomine šildymo sistema.
Renkantis vandens šildytuvą, svarbu nepamiršti, kad nuo boileryje naudojamo šilumokaičio priklauso ir vandens sušilimo greitis. Esant poreikiui, t. y. norint, kad šildymo greitis būtų didesnis, verta pagalvoti apie galimybę įsigyti šildytuvą, turintį du šilumokaičius. Taip pat nepamirškite įvertinti šilumokaičio ploto. Jei jis, lyginant su pačiu boileriu, yra pakankamai didelis, karštas vanduo bus paruošiamas greitai. Ir priešingai, – jei erdviam namui pasirinksite per mažą ar mažiau galingą vandens šildytuvą, karšto vandens gali tekti laukti ir pusvalandį ar net ilgiau.
Kokiais privalumais pasižymi kombinuota įranga ir į ką reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį?
Kaip ir minėjome, vienas svarbiausių kombinuotų vandens šildytuvų privalumų yra tai, kad jie gali jungtis tiek prie namų šildymo mazgų, tiek prie elektros instaliacijos. Naudojant kombinuotą boilerį, vienu metu karštas vanduo pasieks kelis vartotojus, kas yra itin patogu, jei namuose gyvena daugiau nei du žmonės ir šilto vandens poreikis yra pakankamai didelis. Paprastai šio tipo vandens šildytuvai automatiškai prisitaiko prie žmogaus poreikių, pašildydamas vandenį iki tinkamos temperatūros. Dėl itin žemo elektrinio galingumo sunaudojamas elektros kiekis yra minimalus. Be to, ši įranga montuojama lengvai ir paprastai, nereikalaudama jokio techninio būsto pertvarkymo, specialaus elektros tinklų išvedžiojimo ir pan.
Tiesa, kaip ir bet kuris kitas sprendimas, kombinuoti vandens šildytuvai turi ir tam tikrų trūkumų, kuriuos turėtumėte įvertinti, t. y. kadangi boileriai yra skirtingos talpos, galima susidurti su karšto vandens trūkumu jį išnaudojus. Kitaip sakant, jei išnaudojamas visas boileryje esantis vanduo, teks laukti kol vanduo vėl sušils, o tai gali užtrukti nuo 10 min. iki pusvalandžio (priklausomai nuo sumontuotos įrangos). Taip pat yra galimi šilumos energijos nuostoliai tarp vandens vartojimo periodų arba tuomet, kai šildytuvas yra budėjimo režime.
Kombinuoto vandens šildytuvo pasirinkimo ABC
• Talpa. Vandens šildytuvai skiriasi savo dydžiu. Nedideli (iki 100 litrų) boileriai rekomenduojami šeimoms, kurias sudaro 2–3 asmenys. Tačiau, jei name gyvena 4 ar daugiau asmenų (ar kelios šeimos), vertėtų rinktis 200 litrų ar net ir didesnius vandens šildytuvus, kad karšto vandens užtektų tiek indų plovimui, tiek prausimuisi, tiek kitiems kasdieniams poreikiams.
• Šilumokaičio galia. Šilumokaičių galia gali būti išreiškiama plotu (m2) arba galia (kW). Visuomet rekomenduojama šildytuvus rinktis pagal šilumokaičio plotą (kuo didesnis šilumokaitis, tuo greičiau paruošiamas karštas vanduo), kadangi boilerio galia skirtingų gamintojų gali būti apskaičiuojama skirtingai ir gali kelti nesusipratimų.
• Elektrinių kaitinimo elementų tipas. Šie elementai gali būti spiraliniai, t. y. kontaktuojantys su vandeniu (kaip senoviniuose arbatinukuose), arba keraminiai, įdėti į vamzdelį ir neturintys tiesioginio sąlyčio su vandeniu. Pastarieji yra vertinami kaip optimalesnis sprendimas, kadangi ne tik didėja šildomas plotas, bet ir vandenyje esančios kalkės limpa ne prie tenų, o prie emaliuoto vamzdelio. Tokią talpą paprasčiau valyti, o keičiant perdegusį kaitinimo elementą, nereikia išleisti vandens.
• Vandens šildytuvo montavimo pozicija. Vienas dažniausių pirkėjų klausimų, kas geriau: vertikalus ar horizontalus vandens šildytuvas? Šiuo atveju reikėtų žinoti, kad, nepriklausomai nuo gamintojo, horizontalūs vandens šildytuvai yra mažiau efektyvūs, lyginant juos su vertikaliais. Taip yra dėl to, kad juose kur kas greičiau susimaišo šaltas ir karštas vanduo, o energijos sąnaudos tampa didesnės. Vis dėlto, tam tikrose situacijoje į numatytą šildytuvo vietą (pvz., jei šildytuvą montuojate virš vonios) vertikalus įrenginys gali netilpti. Tokiu atveju rekomenduojama įsigyti kiek didesnį horizontalų vandens šildytuvą, kad karšto vandens kiekis atitiktų jūsų poreikius.
• Gamintojas. Atsižvelgdama į pirkėjų poreikius, UAB „Vilpra“ atstovauja visame pasaulyje žinomus gamintojus, tokius kaip „Atlantic“, „Tatramat“, „Elektromet“, Stiebel Eltron“, ir savo klientams siūlo tarptautinius kokybės standartus atitinkančią vandens šildymo įrangą, suteikdama ilgametes kokybės garantijas. Prancūzijos lyderių „Atlantic“ gaminiai laikomi kokybės ir patikimumo sinonimu. 1968 metais La Roche-sur-Yon miestelyje, vakarinėje Prancūzijos pakrantėje, įkurta bendrovė vadovaujasi griežtais kokybės standartais ir siekia optimalaus komforto minimizuojant kaštus. „Atlantic“ yra šildymo sistemų ekspertai, siūlantys iki smulkmenų apgalvotus sprendimus ir technologiškai pažangią įrangą, atitinkančią kasdienius gyventojų poreikius. Tai universalūs įrenginiai, suderinami su įvairiais šildymo mazgais ir saulės kolektorių sistemomis, dėl itin tankios izoliacijos užtikrinantys mažus šilumos nuostolius. Be to, „Atlantic“ vandens šildytuvai turi ominę antikorozinę apsaugą, dėl kurios užtikrinamas ilgesnis įrangos tarnavimo laikas. Kaip ir „Atlantic“ gaminiai, žinomu ir rinkoje vertinamu vardu gali didžiuotis ir „Stiebel Eltron“ vandens šildytuvai, naudojami buityje ir pramonėje. Šių šildytuvų korpusai pagaminti iš plieno ir yra emaliuoti iš vidaus. Tai funkcionalūs vandens šildytuvai, turintys ne tik efektyvią antikorozinę anodinę apsaugą, bet ir saugantys įrangą nuo perkaitimo bei užšalimo.
UAB „Vilpra“ kviečia rinktis iš plataus kombinuotų vandens šildytuvų asortimento
Kaip ir bet kuri kita buityje naudojama įranga, vandens šildytuvai turi atitikti griežtus kokybės standartus. Renkantis boilerį, būtina įvertinti jo gamintoją, technines savybes ir galią, taip pat atsižvelgti į tai, kiek karšto vandens naudojimo taškų yra name ir kiek žmonių naudosis karštu vandeniu. Tinkamai priimtas sprendimas leis džiaugtis patogiu karšto vandens ruošimu minimaliomis išlaidomis. Šiandien kombinuoti vandens šildytuvai vertinami dėl daugybės privalumų, tokių kaip:
• Itin greitas karšto vandens ruošimas.
• Lengvas montavimas ir pritaikymas net ir nedidelėje patalpoje.
• Minimalūs šilumos nuostoliai.
• Galimybė vandenį šildyti dviem būdais (termofikatu iš išorinio šilumos šaltinio arba elektros energija).
• Mažos elektros energijos sąnaudos ir kt.
Esant itin dideliai rinkos pasiūlai, boilerio pasirinkimas turi būti apgalvotas, įvertinant visus gaminio privalumus ir trūkumus. UAB „Vilpra“ siūlo platų kombinuotų vandens šildytuvų asortimentą, orientuotą į individualius gyventojų poreikius. Jei turėtumėte bet kokių klausimų ar norėtumėte pasitarti dėl įrangos pasirinkimo, montavimo ir eksploatacijos darbų, maloniai lauksime jūsų skambučio, el. žinutės ar apsilankymo „Vilpros“ salone.