Ypatingas mokymo centras – bus ką veikti ne tik inžinieriams

Prieš trejus metus duris Užubaliuose (Vilniaus raj.) atvėręs „Vilpros“ logistikos centras nuo šiol trauks ir mokslo žmones – pastato antrame aukšte atidaryta moderni ir inovatyvi „Vilpros Akademija“. Šis tokio tipo unikalus socialinis projektas yra vienas pirmųjų ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione.

Tikslas – skatinti verslo ir mokslo partnerystę
Atidarant Akademiją UAB „Vilpra“ vadovas Martynas Vėgėlė akcentavo ypatingą įmonės dėmesį, skiriamą švietėjiškai veiklai, tvarumui ir atsinaujinančios energijos svarbai. „Sieksime, kad „Vilpros Akademija“ taptų ne tik mokymų, bet ir naujų idėjų bei technologinių sprendimų sklaidos vieta, prisidėsiančia prie tvaraus Lietuvos bei Baltijos šalių vystymosi“, – kalbėjo M. Vėgėlė. „Vilpra“ Lietuvoje ir Baltijos šalyse dirba jau daugiau nei 30 metų bei atstovauja daugiau kaip 100 gerai žinomų inžinerinės įrangos gamintojų lyderių pasaulyje. Mokymų aplinkoje yra pristatoma per 120 skirtingų prietaisų ir sprendimų: kondicionieriai, šilumos siurbliai, vėdinimo įranga, saulės elektrinės, katilai, jų valdymo įranga, automatika ir kiti prietaisai, kurie prisitaiko prie vartotojų poreikių naudojant išmanųjį intelektą. Taigi galima ne tik teoriškai, bet ir praktiškai susipažinti su jų veikimo principais bei technologiniais ypatumais.

Akademija sulaukė ne tik „Vilpros“ partnerių ir strateginių tiekėjų susidomėjimo – į atidarymą atvyko ir atstovų iš 10 mokymo įstaigų, tokių kaip: Kauno technologijos mokymo centras, Vilniaus kolegija, Kelmės profesinio rengimo centras, Ukmergės technologijos ir verslo mokykla, Aukštaitijos profesinio rengimo centras ir kt.
„Girdėjau jų atsiliepimus, jog erdvė įspūdinga ir viršijanti visus lūkesčius. Be to, mokslo įstaigoms suteikiame galimybę patalpomis naudotis nemokamai“, – tvirtina M. Vėgėlė.

Galimybė prietaisus išbandyti praktiškai
Į mokymų centrą Vilniuje, neskaičiuojant patalpų nuomos ir kitų biuro paslaugų, „Vilpra“ investavo daugiau nei 500 tūkst. Eur. Patalpos, kurių bendras plotas 250 kv. m, suskirstytos į dvi zonas: bendra erdvė mokymams su veikiančia gaminių ekspozicija ir laboratorija, kurioje bus testuojami bei išbandomi įvairūs inžineriniai įrenginiai.
„Kaip rodo statistika, šiandien Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos ar profesinio mokymo centrai paruošia nepakankamai inžinierių, santechnikų, šildymo ar vėdinimo sistemų specialistų – rinkos poreikis yra gerokai didesnis.
Kolegijose ar universitetuose būsimi specialistai dažnai susipažįsta tik su teorija ir neturi galimybių panagrinėti šiuolaikinės įrangos, jos valdymo, protingo namo sprendimų gyvai testuojant, ardant ar reguliuojant įrangą, apie kurią mokosi. „Vilpros Akademija“ siekia šią spragą užpildyti“, – būtinybę įsteigti „Vilpros Akademiją“ grindžia M. Vėgėlė.
Šalia erdvios mokymų salės yra ir laboratorija – čia „Vilprai“ tiekiama įranga bus papildomai išbandoma, įvertinant, ar gamintojų deklaruojami parametrai bus palankūs Baltijos šalių klimatui. Be to, pasak „Vilpros“ vadovo, laboratorijoje bus nagrinėjama, dėl kokių priežasčių prietaisas sugedo, siūlomi galimi sprendimai ir pan.
„Taigi „Vilpros Akademija“ patenkins keletą rinkos lūkesčių: suteiks darbuotojams ir partneriams galimybę gilinti žinias apie naujausias šildymo, šaldymo, vėsinimo technologijas bei produktus; organizuos mokymus, skatinančius tvarumo idėjas ir atsinaujinančios energijos svarbą; bendradarbiaus su mokymo institucijomis, suteikdama studentams nemokamą galimybę praktiškai išbandyti techninius produktus“, – tikslus vardija M. Vėgėlė.

Kryptingas dėmesys tvarumui
„Vilpros Akademija“ išskirtinė ne vien savo užsibrėžta misija. Akademijoje yra įdiegti patys šiuolaikiškiausi ir pažangiausi energijos taupymo sprendimai, atitinkantys Europos žaliąjį kursą.
Visi įrenginiai, kaip ir „Vilpros“ logistikos centro pastatas, kuriame ir įsikūrusi Akademija, naudoja alternatyvius elektros energijos šaltinius – saulės baterijas, o perteklinę energiją kaupia kaupikliuose. Kaip pasakoja M. Vėgėlė, dirbtinis intelektas (DI) padeda nuspręsti, kada ir kokią energiją naudoti. Be to, tiek logistikos centre, tiek Akademijoje patalpos šildomos IV kartos šilumos siurbliu oras-vanduo.
„Atverdama Akademijos duris, „Vilpra“ pradeda naują etapą – kviečiame eiti drauge, dalyvauti ne tik mūsų bendrovės inžinierių organizuojamuose mokymuose, bet ir patiems skaityti paskaitas – pristatyti inžinieriaus, projektuotojo, montuotojo specialybes. Taip kelsime specialistų kompetencijas, jie bus nepamainomi rinkoje.
Vidinius mokymus Akademijoje organizuojame kiekvieną ketvirtadienį jau nuo gruodžio vidurio ir juose dalyvavo jau daugiau kaip 250 specialistų. Tikimės, kad per 2025 m. kassavaitiniuose mokymuose sudalyvaus ne mažiau kaip 2000 montuotojų, serviso meistrų ir kitų srities specialistų, o mokymo įstaigos atsilieps į mūsų kvietimą ir sėkmingai pasinaudos Akademijos mokymo baze bei patalpomis suteikiant studentams vertingų praktinių žinių. Bendradarbiaujant verslui ir mokslui, turėsime tvarų ir ilgalaikį projektą, orientuotą į inžinerinės minties sklaidą Lietuvoje“, – tiki „Vilpros“ vadovas M. Vėgėlė.

Šaltinis Delfi.lt